SlovenskýEnglish

Mimoriadna správa

 13.03.2020

MIMORIADNA SITUÁCIA VYHLÁSENÁ AJ V NAŠEJ OBCI

Vážení občania,

na základe usmernenia Ústredného krízového štábu a uznesenia vlády SR o mimoriadnej situácii zasadol dnes krízový štáb našej obce a prijal kvôli koronavírusu preventívne opatrenia, ktoré sa dotknú všetkých činností nášho života.

Obmedzenia platné pre našu obec sú nasledovné:
• Základné školy v Modrom Kameni a vo Veľkom Krtíši a materská škôlka v Pôtri preruší svoj vyučovací proces v zmysle uznesenia ústredného krízového štábu a bude uzavretá od 16.3.2020 (pondelka) na 14 dní.

Rovnako sa upravujú úradné hodiny obecného úradu a budeme fungovať nasledovne:

Pondelok, Utorok,Streda Štvrtok a Piatok od 8:00 do 11:00

Zároveň žiadame občanov, aby v maximálnej miere obmedzili návštevu obecného úradu a komunikovali primárne telefonicky alebo e-mailom a rovnako poplatky a dane platili hlavne bezhotovostne.

Na základe ústredného krízového štábu sa tiež neodporúča:
• Organizovať rodinné oslavy
• Organizovať rodinné stretnutia, stretnutia akéhokoľvek typu
• Návšteva pohostinstiev

Vopred ďakujeme za strpenie týchto opatrení, ktoré sú nevyhnutné na zvládnutie tejto mimoriadnej situácie. Chceme Vás naozaj poprosiť o zodpovednosť, tolerantnosť a dodržiavanie bezpečnostných opatrení. Rovnako Vás žiadame o čo najväčší „karanténny režim“, aký je vo vašich možnostiach (ako Vám to práca dovolí). Zvlášť žiadame občanov, ktorí v poslednom období pricestovali zo zahraničia, aby obmedzili svoj pohyb na verejnosti na nevyhnutný čas a zostali aj so svojimi rodinami v domácej karanténe.

Rovnako Vás žiadame, aby ste nevyužívali voľno detí na voľnočasové aktivity, cestovanie a výlety.

Opatrenie obce sú nadväzné na vyhlásenie ústredného krízového štábu, ktoré obec musí z dôvodu zachovania bezpečnosti svojich občanov dodržiavať, rovnako ňou chce docieliť najväčšiu ochranu svojich občanov.

Veríme, že nám s tým pomôžete.

Ďakujeme za pochopenie a strpenie obmedzení a vážení občania skutočne neberme na ľahkú vážnu tému "koronavírus".

O ďalšom priebehu Vás budeme priebežne informovať.


Zoznam aktualít: